Vidurių užkietėjimas – tūkstančių problema

Vidurių užkietėjimas – tūkstančių problema

Sau 14, 2019

Apsidairykite ir pamėginkite įsivaizduoti, kad kas penktas sutiktas žmogus kenčia nuo vidurių užkietėjimo. Jeigu tai jūs, nesigėdinkite – tyrimai rodo, kad 20 proc. gyventojų tualete rimtuoju reikalu apsilanko rečiau nei įprastai. Vidurių užkietėjimas dar nėra liga, tačiau organizmui būtina tinkamai atlikti virškinimo ir tuštinimosi funkcijas. Priešingu atveju gali kilti rimtų negalavimų.
Normali žarnyno veikla yra labai svarbi kiekvieno mūsų sveikatai. Dažniausiai viduriai užkietėja, nes per mažai suvartojame skysčių. Tačiau kartais vidurių užkietėjimas gali būti rimtų ligų pasekmė.
Kada verta sunerimti dėl sutrikusio tuštinimosi? Jeigu tuštinatės mažiau nei tris kartus per savaitę, nuolat pučia pilvą, atsiranda diskomfortas, skrandžio, pilvo ir tarpvietės skausmai, jeigu jus pykina, dažnai atsirūgstate, ilgai ir be rezultato stanginatės tualete – galima teigti, kad jūsų žarnyno funkcijos yra sutrikusios.

Ką daryti? 
Jei ėmėtės visų medikamentinių priemonių ir vistiek negalite tinkamai išsituštinti, patartina kreiptis į šeimos gydytoją ir pasitelkti receptinį vaistą „Forlax“.
Tai preparatas, kurio vartojamas pagrįstas klinikiniais tyrimais. „Forlax“ sudėtyje esančios medžiagos sugeria vandenį, kuriame vaistas ištirpinamas, ir nuneša jį į žarnyną. Jis padidina storųjų žarnų turinį ir fiziologinį norą tuštintis, paspartina išmatų slidimą žarnomis. „Forlax“ sugeria tik kartu su vaistu išgertą vandenį, todėl išlieka visi žmogaus organizmui reikalingi skysčiai ir elektrolitai. Prie šio vaisto nepriprantama, o poveikis pastebimas jau po 1–2 parų. Preparatas „Forlax“ veikia švelniai ir yra veiksmingas bei saugus vaistas lėtiniam vidurių užkietėjimui gydyti, todėl jis gali būti skiriamas ir vaikams nuo 8 metų, žindančioms bei besilaukiančioms moterims, cukriniu diabetu sergantiems ar galaktozės netoleruojantiems žmonėms.