Kam reikalingi probiotikai?

Kam reikalingi probiotikai?

Sau 14, 2019

Probiotikai – tai žmogaus organizme gyvenančios gerosios bakterijos. Jos gyvybiškai būtinos, nes palaiko tinkamą virškinamojo trakto pusiausvyrą ir normalią veiklą. Tačiau įvairios ligos, antibiotikų vartojimas, nesveikas gyvenimo būdas, organizmo senėjimas, aplinkos ir mitybos pokyčiai gali sutrikdyti žarnyno mikroflorą.
Siekiant atkurti naudingų bakterijų pusiausvyrą patariama vartoti probiotinius preparatus. Teigiamas jų poveikis įrodytas moksliniais tyrimais. Šie maisto papildai ne tik padeda esant viduriavimui ar kitiems virškinimo sutrikimams, bet ir stiprina imunitetą, mažina alergines ligas ir net riziką susirgti vėžiu.
Probiotikų veiksmingumas
Prarijus probiotikų, gerosios bakterijos patenka į skrandį, kurio rūgštys gali sunaikinti kiekvieną gyvą organizmą. Kad naudingos bakterijos galėtų sėkmingai pasiekti ir kolonizuoti žarnyną, pirmiausia jos turi išlikti gyvybingos šioje terpėje. Todėl verta rinktis probiotikus, kurie padengti specialia apsauga nuo skrandžio rūgščių. Sumokėsite šiek tiek brangiau, tačiau būsite tikri, jog gerosios bakterijos iki tikslo nukeliaus gyvos. Vieni iš tokių, apsaugą nuo skrandžio rūgščių turinčių probiotikų yra danų gamintojo „Bifodan“ maisto papildas „Bifolac“.
Kad pabiotiniai preparatai būtų veiksmingi, juose turi būti pakankamas bakterijų skaičius. Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje atlikti Lietuvoje parduodamų probiotikų tyrimai parodė, kad tik dviejų iš septynių tirtų preparatų bakterijų kiekis buvo ne mažesnis nei nurodyta anotacijoje.
„Bifolac“ sudėtyje yra bifidobakterijų, kurios sėkmingiau dauginasis storosiose žarnose, ir laktobakterijų, gyvenančių plonosiose žarnose, taigi kolonizuojamas visas žarnynas. Skirtingos „Bifolac“ formos sukurtos taip, kad tiktų kiekvienam šeimos nariui. Kūdikiams skirti probiotiniai milteliai, o vaikams – malonaus skonio kramtomosios tabletės. Suaugusieji dažniausiai renkasi „Bifolac“ kapsules.
Neseniai Lietuvoje pristatyta naujiena – „Bifolac Premium“ kapsulės, kuriose yra net 11 bakterijų padermių. Šis preparatas rekomenduojamas senjorams, kurių žarnyne organizmui senstant sumažėja bakterijų kiekis. Tačiau „Bifolac Premium“ tinka ir jauniems žmonėms, norintiems maksimalaus probiotikų veiksmingumo arba esant stipriam viduriavimui.