Atostogos be rūpesčių
Sau 14, 2019
Traumos. Aktyviai poilsiaudami gamtoje galite patirti įvairių traumų – nuo nubrozdinimo iki rimtų kaulų lūžių, sąnarių išnirimų ir t.t. Esant lengvai traumai, gali padėti vaistinėlėje turimi tepalai nuo sumušimų ir patinimų. Susižeidę nepamirškite tirpalais dezinfekuoti žaizdą. Žaizdoms sutvarstyti pravers tvarstis ir pleistras.
Pykinimas. Keliaujant automobiliu ar laivu dažnai pykina. Prieš kelionę rekomenduojama mažai valgyti ir turėti vaistų nuo pykinimo. Kelionės metu sėdėkite kur mažiausiai krato, pavyzdžiui, lėktuve tokios vietos ties sparnais, laive – denio viduryje, automobilyje – priekinė sėdynė. Stenkitės žiūrėti į horizontą, važiuodami mašina – į kelią priešais. Praverkite langą, kad pakaktų gryno oro, arba įjunkite ventiliaciją.
Virškinimo sutrikimai. Norint išvengti virškinimo sutrikimų, keliaujant reikia valgyti reguliariai ir kokybišką maistą. Karštyje netinkamai laikomame maiste greitai dauginasi viduriavimą galinčios sukelti bakterijos. Valgydami vien sausą maistą, greičiausiai išvengsite viduriavimo, tačiau vidurių užkietėjimas – taip pat dažnas kelionių nemalonumas. Gerkite pakankamai, tik prisiminkite, kad ne visur gerti vandenį yra saugu, todėl visada įsidėkite butelį mineralinio vandens.
Svečiuojantis svetimoje šalyje, visada vilioja paragauti kuo daugiau tos šalies patiekalų. Dažnai paragaujama per daug ir mūsų skrandžiui neįprastų produktų, todėl nepamirškite įsidėti kasos fermentų. Jei žinote, kad jūsų skrandis jautrus ir jam teks didelis krūvis, fermentų galima vartoti ir prieš valgant. Jei jūsų skrandžio rūgštingumas padidėjęs arba ėda rėmuo, nepamirškite ir šiuos nemalonumus malšinančių vaistų, kad tai netemdytų jūsų kelionės.
Keliaujant reikėtų nepamiršti ir vaistų nuo viduriavimo, ypač jei jautriai reaguojate į mitybos pokyčius.
Vabzdžių įgėlimai. Nors uodų ar kitų vabzdžių įgėlimai dažniausiai būna nepavojingi, bet jie sukelia nemalonų jausmą, niežėjimą, skausmą. Be to, reikia nepamiršti, kad vabzdžių įgėlimai gali sukelti alergiją ir baigtis komplikacijomis. Todėl kelionės vaistinėlėje pravartu turėti priemonių, skirtų vabzdžiams atbaidyti, patepti jiems įgėlus ir vabzdžių nuo alergijos.
Skausmas. Kelionę ar atostogas gali sugadinti galvos, dantų ar menstruacijų sukeltas skausmas. Būtinai pasirūpinkite, kad vaistinėlėje būtų vaistų nuo skausmo.
Nudegimas saulėje. Intensyvus nudegimas saulėje labai kenksmingas odai. Paraudusią ir karščiuojančią odą vėsinkite šaltais kompresais, tepkite drėkinamaisiais kremais ar losjonais. Gali padėti ir specialūs šaldomieji purškikliai, niežulį slopinantys geliai ar priešalerginiai vaistai. Taip pat reikia nepamiršti gerti daug skysčių.
Ką dar reikėtų žinoti keliaujant:
• Jeigu sergate lėtinėmis ligomis, prieš vykdami atostogauti pasitarkite su savo gydytoju.
• Vaistus laikykite originaliose pakuotėse, nes pažeidus pakuotę dėl oro ar šviesos poveikio vaistai gali greičiau tapti neveiksmingi.
• Nerekomenduojama vaistų pakuoti su bendru bagažu, nes bagažas gali pasimesti, bagažo skyriuje gali būti didelių temperatūros svyravimų, kurie kenkia vaistų stabilumui.
• Jei vartojate vaistų nuo kraujospūdžio, koronarinės širdies ligos, astmos, cukrinio diabeto ar kitų receptinių vaistų, kurių būtina gerti reguliariai, turėkime juos rankiniame bagaže. Nepamirškite pasiimti pakankamai vaistų.
• Jei keliaujate į egzotiškas šalis, nepatingėkite pasidomėti, nuo ko reikėtų skiepytis, ir pasiskiepykite.
• Jei jums reikia specialaus maisto, apie tai iš anksto informuokite kelionių agentūrą. Dauguma oro linijų, viešbučių restoranų gali patenkinti specialius maisto poreikius.
Rekomenduojame visada vežtis ne tik asmeniškai reikalingų vaistų, bet ir kelionės vaistinėlę. Be to, rekomenduojame turėti visų vežamų vaistų sarašą, kuriame būtų nurodyta, kam vaistas skirtas ir kaip jį vartoti.
Vaistinėlė visiems
Sumušimams ir patempimams gydyti:
Tepalas nuo sumušimų ir patempimų DICLAC, DOLOBENE, VOLTARENI;
Vietiškai skausmą slopinanti priemonė APIPANTEN (putos, jei nėra alergijos bičių produktams).
Žaizdų dezinfekcijai:
Odos paviršių dezinfekuojantis tirpalas JODAS, VANDENILIO PEROKSIDAS, BETADINO TIRPALAS;
Pleistras HANSAPLAST, tvarstis.
Apsaugai nuo saulės:
Apsauginė priemonė prieš deginantis EUCERIN, NIVEA;
Priemonė po deginimosi EUCERIN, TEPALAI SU PANTENOLIU.
Virškinimo sutrikimams palengvinti:
Virškinimo fermentai MEZYM;
Vaistai padidėjusiam rūgštingumui malšinti, ėdant rėmeniui RENNIE, RANIBERL;
Viduriavimui gydyti:
Viduriavimą slopinantys vaistai SMECTA (vaikams), IMODIUM (suaugusiems).
Kad kelionė nevargintų:
Probiotinis preparatas GEFILUS, BIFOVAL, BIFOLAC, LINEX, JOGURTO KAPS.;
Vidurių užkietėjimą mažinantys vaistai REGULAX;
Priemonė nuo kojų patinimo MOBIVEN.
Nuo vabzdžių įgėlimo ir alergijos:
Priemonė uodams ir kitiems parazitams atbaidyti AUTAN;
Priemonė įgėlus vabzdžiams PSILO-BALSAM, FENISTIL GEL;
Vaistai nuo alergijos TAVEGYL, ZYRTEC, CLARITINE, AERIUS.
Skausmui malšinti:
Vaistai nuo skausmo IBUPROM, IBUMETIN, NIMESIL, DICLOFENAC, ANALGIN.
Karščiavimui gydyti:
Pakilus kūno temperatūrai, karščiuojant vaikams ir kūdikiams: SUSP.IBUFENI, PARACETAMOLIO ŽVAKUTĖS;
Pakilus kūno temperatūrai, karščiuojant suaugusiems: IBUMETIN, IBUPROM, IBUMAX, NIMESIL, PARACETAMOL, ASPIRIN;
Gerti daug skysčių, arbatų;
VITAMINAS C.