Odos apsauga vasarą

Odos apsauga vasarą

Sau 14, 2019

Atėjus vasarai daugelis skuba dailiai įdegti. Kad saulės vonios nepridarytų rūpesčių, neužmirškime apsauginių priemonių. Visų pirma reikėtų pasižiūrėti koks yra apsaugos faktorius nuo ultravioletinių spindulių, tai yra kiek laiko galima saugiai degintis saulėje, būtina pasidomėti nuo kokių spindulių poveikio saugo pasirinkta apsaugos priemonė ir kokios kilmės yra apsauginiai filtrai.
Apsaugos faktorius žymimas raidėmis SPF. Šalia raidžių SPF būna ir skaičiai. SPF skaičius nurodo, kaip ilgai mes galime išbūti saulėje padengę odą apsauginiu kremu, kad nepatirtume saulės nudegimų. Oda pradeda raudonuoti išbuvus saulėje apie 15 minučių. Penkiolika minučių – tai laikas, kuris reikalingas minimalios paraudimo spinduliavimo dozės įsiskverbimui po oda. Jeigu naudosime kremą su faktoriumi SPF 15, tai galėsime būti saulėje saugiai 15 kartų ilgiau, t.y. beveik 4 val., ir nepatirsime nudegimų. Tačiau SPF turi dar ir kitą reikšmę. Jis ne tik parodo kiek laiko saugiai galime būti saulėje, bet parodo ir apsaugos nuo UAB spindulių laipsnį procentais. Pvz.: SPF 30 – 98 procentai, SPF 50 – 98,5 procentai. Tarp kremų su faktoriumi SPF 30 ir SPF 50 nėra didesnio apsaugos laipsnio skirtumo. Skirtumas sudaro tik 0,5 procento, tai yra tik 0,5 procento daugiau UVB spindulių blokuoja apsauginis kremas su faktoriumi SPF 50.
Kuo didesnis apsaugos faktorius, tuo didesnė filtrų koncentracija apsaugos priemonėje, taip pat ir koncentracija tų filtrų, kurie vienu metu saugo nuo UVA ir UVB. Paprastai kremai su aukštu SPF faktoriumi sėkmingiau saugo ir nuo UVA.
Parengė bendrosios praktikos gydytoja E. Muchlytė